פרקים נבחרים מהספרון

ההכנה בתקופת ההיריון - ידע הוא הכלי שיאפשר לך לבורר אמונות תפלות והמלצות לא מבוססות בים של הדעות המגוונות הרווחות מסביב לנושא ההנקה. מפגשים והרצאות טרום לידה יכולים להציל את ההנקה ברגעים של לחץ אחרי הלידה.

תנוחות מומלצות בהנקה - הגורמים העיקריים לכאבים ופצעים בפיטמות בימים הראשונים הם תנוחה והתחברות התינוק לשד בצורה לא אופטימלית. הספרון מראה בעזרת איורים איך מומלץ לשבת, איך לבנות איזור תומך לגוף שלך ואיך למנוע כאבים אלה.

הנקת תאומים - נשמע מסובך? דברו עם אימהות שהצליחו להיניק תאומים אפילו באופן בלעדי לפי ההמלצה של משרד הבריאות על הנקה בלעדית עד תום 6 חודשים!! זה אפשרי, אם רק תרצי. בספרון איורים של תנוחות מומלצות והסבר על איך להיניק. כל אישה שיולדת מסוגלת לייצור מספיק חלב מבחינה כמותית אפילו לשלישייה!!

בעיות שכיחות בהנקות הראשונות - גודש, דלקת בשד, כאבים, פצעים, חוסר חלב, הם בעיות שכיחות וניתן לעבור את התקופה בהצלחה אם יודעים איך למנוע את השקיים האלה ואיך להתמודד איתם אם אכן יתעוררו. טיפים מעשיים, עצות בדוקות והמלצות עדכניות יכולים לסייע לך ולתת לך להתקדם ללא שיבוש בהנקה.

חוסר חלב וחוסר ביטחון - ביטחון עצמי ואמונה בטבע וביכולות שלך לספק את הצרכים של הרך הנולד הם הגורמים הבסיסיים להצלחת ההנקה. במשך מיליוני שנה בני אנוש היניקו את ילדם ומאז ומתמיד אנחנו - האימהות- מספקות את צרכיו הפיזיולוגיים של היילוד ללא עוררין. הטבע דאג לתת לנו את המערכת הכי מפותחת והכי מגנה על ילדינו בתור המשך טבעי של ההגנה שספקה הרחם במשך 9 החודשים הראשונים לחיי התינוק. אם מכירים את הסימנים האובייקטיבים שהתינוק ניזון היטב, אז המשך ההנקה יזרום. הספרון מתייחס לסימנים אלה ואיך להיות יותר בטוחים כאשר אין סימני מדידה על אריזת החלב!

תדירות ההנקה ומשכי הזמן - כל מספר שנים יוצאים הגורמים הרפואיים עם המלצות שונות ומגוונות לגבי כמה זמן צריכים להיניק וכל כמה שעות. כיום כולם פה אחד (מי שיודע באמת) שכל תינוק הוא ייחודי עם יכולות משלו. מה שכן אפשר לציין כאן, שההמלצה הגורפת היום ומתמיד היא להיניק תינוק על פי הצורך שלו, מתי שהוא מבקש, באופן כללי, ולהשתדל להיניק משני שדיים בכל ארוחה.

תופעת ה"גזים" - שאלת המאה - למה להרבה תינוקות יש גזים וסובלים כל כך בחודשים הראשוני? גם לנו אין תשובה ברורה. אפשר רק להכיר כמה מהסיבות לתופעה הזאת ואיך להקל על התינוק ולעזור לו (ולנו) במשך החודשים האלה.

שאיבת חלב ואחסונו - בעידן המודרני הרבה אימהות בוחרות לחזור לעבודה בתום חופשת הלידה. ניתן להעדר מהבית ולשאוב ולהשאיר חלב אם לתינוק. הרבה תינוקות משלבים בקבוקים עם הנקה ללא כל בעיה. יש גם תינוקות שמתקשים להסתדר בשעות שאימא לא נמצאת. הספרון מתייחס לחזרה לעבודה או ללימודים, איך לשאוב ולשמור על החלב, ואיך לעזור לתינוק להתרגל למציאות החדשה שלו.

מרכזים להשכרת משאבות - כשיש הפתעות, והתינוק בא מוקדם מהצפוי, או שיש לו מגבלה רפואית או נפרד ממך מסיבה זו או אחרת, אז טוב לדעת שיש ארגונים, מרכזים ויועצות שמשכירות משאבות חלב יעילות כדי לשמור לך על תפוקת החלב. כדאי לדעת היכן ניתן להשכיר משאבות מומלצות וממה להזהר. לא כל משאבה באמת מיועדת לשאוב בהצלחה, ואך יכול לגרום לנזקים. בספרון רשימה עם תיאור של המרכזים האלה ואיך אפשר לייצור קשר במידת הצורך. הרשימה עדכנית ומתעדכנת.

איך לקבל הדרכה ויעוץ בהנקה - ישנם רופאים ואחיות שעברו השתלמויות בנושא ההנקה כי זה ממש מעניין אותם. מאידך, ישנם רופאים וגם אחיות שלא עברו שום הכשרה ועדיין מחלקים עצות כפי שהאימא שלהן חלקו לפניהם!! יש המלצות וידע היום שמבוסס על ממצאים מדעיים, ויש אנשי מקצוע שמיודעים ויש כאלה שעדיין ימליצו לכן לפי הניסיון האישי של אותו איש/ת מקצוע. איך בכל זאת ניתן לסנן ולא ליפול לידיים של מישהו שישבש (כמובן ללא כל כוונות רעות!) את ההנקה? בספרון רשימה של ארגונים התומכים בנקה, כולל ליגת לה לצ'ה, מרכזים להנקה, מאוישים על ידי יועצות הנקה וגם רופאים, רשימה של יועצות הנקה מוסמכות, ומספרי הטלפון שלהן.

רשימה של יועצות הנקה מוסמכות - בספרון רשימה עדכנית של יועצות הנקה מוסמכות IBCLC. היום יש מספר קורסים של הנקה הפתוחים לציבור הרחב. קורסים אלה משמשים בסיס נהדר להכנה לקראת המבחן של הIBLCE. זה הגורם היחידי בינתיים שמסמיך יועצות הנקה מוסמכות והוא הארגון הבינלאומי להסמכה של יועצות הנקה (International Board of Lactation Consultants Examiners) כיום יש 49 יועצות מוסמכות ובספרון רשימה של יועצות IBCLC שעובדות באופן פרטי בכל חלקי הארץ. לאחר קורס כזה יוצאות הרבה "מדריכות הנקה" אז בספרון צויין איך לדעת לבחור יועצת הנקה.

מרכזים טרטולוגים (מידע על תרופות בהנקה) - כיום ידוע שרוב התרופות בטוחות לשימוש לאימהות מיניקות. יש עדיין בורות מסויימת והרבה שומעים מהרופא שאסור (ליתר הביטחון) לאימא להיניק כאשר היא נטלה תרופה זו או אחרת. לתינוק שלך חשוב מאוד ההנקה וההגנה. אל תתפשרו. יש מרכזים בארץ בהם המידע העדכני והנכון שאפשר להתקשר אליהם כדי לברר לגבי תרופה ספציפית אם אכן מותר להיניק איתו. יש מרכז בבית חולים בילינסון, אסף הרופא וגם מרכז של משרד הבריאות בירושלים.

ובנוסף:

יתרונות ההנקה לאם ולתינוק

עובדות ואמונות תפלות

ספרות מומלצת בנושא ההנקה.

אתרים מעניינים בנושא ההנקה

ועוד!!!

מחיר שלנו/Our price : 0.00 ₪
כולל דמי מישלוח

ספרים נוספים:

עבור לתוכן העמוד